Akrualności - Nowy międzynarodowy zakup Gi Group - Grafton Recruitment

Nowy międzynarodowy zakup Gi Group - Grafton Recruitment

Mamy przyjemność ogłosić nowy międzynarodowy zakup Gi Group: Grafton Recruitment. Nasza Grupa, założona i kierowana przez Stefano Colli-Lanziego, sfinalizowała przejęcie Grafton Recruitment, jednego z czołowych europejskich dostawców rozwiązań w zakresie rekrutacji pracowników stałych i tymczasowych, silnie obecnego w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech.
Mediolan, 28 X 2018 r.

Gi Group, pierwsza włoska firma z sektora HR, działająca na rynku międzynarodowym, dokonała zakupu Grafton Recruitment, jednej z wiodących firm w Europie Środkowej, od ponad 35 lat  zajmującej się poszukiwaniem i doborem specjalistów oraz rekrutacją pracowników tymczasowych. Ta transakcja to kamień milowy na drodze do wzmocnienia globalnej pozycji sieci Gi Group, jak również dywersyfikacji usług HR Grupy.

Grafton Recruitment prowadzi działalność w 26 biurach w Europie, zatrudniając ponad 350 pracowników, zaś w 2017 roku pozyskał 9 000 kandydatów. W wyniku zakupu nasza Grupa będzie posiadać 100% kapitału korporacyjnego Grafton Recruitment Europe Holdings Limited, stając się tym samym jednym z czołowych graczy w zakresie rekrutacji pracowników stałych i tymczasowych w strategicznym dla nas obszarze.

Stefano Colli-Lanzi, Prezes Gi Group:

W kontekście naszych planów rozwojowych to przejęcie wzmacnia naszą konkurencyjność i międzynarodową obecność, zaczynając od serca Europy, gdzie już działaliśmy w dziedzinie zatrudnienia tymczasowego. Będąc globalnym dostawcą, jakim staliśmy się ostatnich 20 latach, oraz w kontekście rynku, który jest coraz bardziej zorientowany na kandydata, doświadczenie Grafton pozwoli nam na dalsze wzmocnienie naszej oferty rozwiązań w obszarze HR, a tym samym naszej zdolności do tworzenia wartości dla rozwoju rynku i lepszego zaspokajania coraz bardziej złożonych potrzeb klientów i kandydatów.

Doświadczenie Grafton Recruitment w zakresie rekrutacji pracowników stałych i profesjonalistów rozszerza propozycję wartości oraz poziom specjalizacji i dywersyfikacji usług oferowanych przez naszą Grupę na całym świecie, wzmacniając w szczególności obsługę profili specjalistycznych w zakresie poszukiwania i doboru kadr.

W procesie przejęcia, Gi Group wspierały Blackwood Capital Group w roli doradcy ds. fuzji i przejęć oraz firma Baker McKenzie jako doradca prawny.

Share this news

Dowiedz się więcej