Grafton Recruitment i Kelly Services łączą siły pod jedną marką

Grafton Recruitment, agencja rekrutacyjna zapewniająca innowacyjne rozwiązania w obszarze HR należąca do Gi Group Holding oraz agencja doradztwa personalnego Kelly Services łączą siły w Polsce. Integracja usług odbywa się pod marką Grafton Recruitment i zostanie zakończona z końcem trzeciego kwartału.

Połączenie jest konsekwencją umowy sfinalizowanej 3 stycznia 2024 roku, dotyczącej przejęcia przez Gi Group Holding europejskiego oddziału agencji doradztwa personalnego Kelly Services, globalnego dostawcy specjalistycznych rozwiązań HR. Była to największa transakcja w historii Gi Group Holding o wartości 130 mln euro, umacniająca rolę grupy jako wiodącego gracza w obszarze usług HR. Holding wzmocnił swoją działalność w jedenastu krajach, m.in. w Polsce, Portugalii, Szwajcarii i we Francji. Będzie oferować swoje usługi także w Belgii, Luksemburgu i Norwegii. W efekcie holding będzie obsługiwał klientów w 27 krajach Europy, nie licząc Ameryki i Azji.

Jeszcze bardziej dopasowujemy się do potrzeb rynku, biorąc pod uwagę obecne uwarunkowania ekonomiczne oraz wynikające z nich trudności firm w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wraz z przejęciem Kelly Services zwiększamy kompleksowość i portfolio usług, które będą realizowane pod jedną marką. Już teraz wyróżnia nas wielość specjalizacji, pełna obsługa konsultingowa i doradztwa inwestycyjnego, opracowywanie raportów i analiz rynkowych. Chcemy je rozwijać, proponując firmom szeroki pakiet rozwiązań. To nasza rynkowa przewaga, którą będziemy wzmacniać – komentuje Joanna Wanatowicz, dyrektor zarządzająca Grafton Recruitment.

W wyniku połączenia z Kelly Services Grafton Recruitment rozwija ofertę usług HR w zakresie rekrutacji stałych i tymczasowych, usług outsourcingu, contractingu, RPO oraz obsługę konsultingową i doradztwa inwestycyjnego. Do specjalizacji w obszarze IT, produkcji, rekrutacji korporacyjnych oraz do centrów usług wspólnych dołącza duże doświadczenie Kelly Services w pozyskiwaniu pracowników w rozwijających się sektorach finansów i bankowości, usług farmaceutycznych i sprzętu medycznego (Life Science) oraz budownictwie.

– Równolegle do rozwoju w obszarze rekrutacji stałych intensyfikujemy udział w rynku usług outsourcingowych i pracy tymczasowej. To odpowiedź na zauważalne obecnie zapotrzebowanie na wszelkie rodzaje alternatywnego zatrudnienia, które wynika z ograniczonych możliwości firm w zwiększaniu liczby pracowników własnych. W ub. roku liczba przeprowadzonych przez Grafton Recruitment rekrutacji specjalistów do pracy tymczasowej wzrosła o 13%. Zakładamy, że ten trend się utrzyma – komentuje Robert Skok, dyrektor zarządzający Kelly Services.

Marka Kelly będzie stopniowo wycofywana, a usługi będą oferowane pod marką Grafton Recruitment. Połączenie firm zakończy się na z końcem trzeciego kwartału br.

Połączenie firm rozpoczęliśmy tak szybko, jak to było możliwe. Zaczęliśmy od integracji zespołów i budowania wzajemnego zaufania, ponieważ to te elementy są fundamentem dalszej pracy. Szczególną uwagę przywiązywaliśmy do sprawnej obsługi klientów obydwu spółek. Teraz skupiamy się nad adaptacją procesów, na co to daliśmy sobie czas do końca marca, a od kwietnia zaczynamy pracować w nowej formule. Przed nami integracja systemów i procesów back office’owych – wyjaśnia Joanna Wanatowicz.

W wyniku połączenia z Kelly Services grono konsultantów Grafton Recruitment zwiększa się do 144, co wyróżnia agencję na tle innych działających na rynku. Jednocześnie do 450 tys. wzrosła liczba  współpracujących kandydatów. Lokalizacje biur nie zmieniają się, obecnie to Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Łódź, Poznań i Gdańsk.

***

Gi Group Holding

Gi Group Holding to międzynarodowa agencja pracy należąca do czołówki światowych liderów branży rozwiązań rekrutacyjnych. Jest obecna w 57 krajach – z czego w 30 bezpośrednio – w Europie, Azji, Afryce i Amerykach. W Polsce działa od 2007 roku, zapewniając kompleksowe usługi doradztwa w obszarze HR, optymalizacji zatrudnienia oraz rekrutacji pracowników wszystkich szczebli w ramach marek: Gi Group (rekrutacja oraz zatrudnienie stałe i czasowe pracowników niższego szczebla, outsourcing), Grafton Recruitment (rekrutacja specjalistów oraz na stanowiska kierownicze), Wyser (rekrutacja managerów wyższego i średniego szczebla) oraz Thomas International (narzędzia psychometryczne wspierające rekrutację i rozwój). Więcej: www.gigroupholding.com/polska

 

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Dorota Zawadzka, Communication Manager, rzecznik prasowy Gi Group Holding w Polsce

e-mail: dorota.zawadzka@gigroup.com  tel. +48 724 870 909

Gi Group Holding przejmuje europejski oddział agencji rekrutacyjnej Kelly

Share this news

Dowiedz się więcej