Gi Group Poland S.A. w gronie ośmiu najlepszych agencji pracy w Polsce: certyfikacja agencji zatrudnienia przyjaznej pracownikom.

Firma Gi Group Poland S.A. otrzymała certyfikat „Agencja zatrudnienia przyjazna pracownikom” w ramach programu certyfikacji organizowanego przez Konfederację Lewiatan i OPZZ. Celem programu jest weryfikacja jakości usług świadczonych przez agencje pracy, promowanie wysokich standardów zatrudnienia.

Program certyfikacyjny Konfederacji Lewiatan i OPZZ wyróżnia agencje zatrudnienia i pracy tymczasowej, które wykazują ponadprzeciętną troskę o wysoką jakość pracy, promują stabilne formy zatrudnienia, podejmują działania służące zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zwiększeniu zadowolenia zatrudnionych.

Certyfikacja jest potrzebna rynkowi pracy, zwraca uwagę na standardy, które powinny być spełniane w obszarze zatrudnienia, na jakość świadczonych usług, dobre praktyki, działalnie z poszanowaniem prawa. Tworzenie przyjaznego miejsca pracy pozytywnie wpływa na cały rynek pracy, sprzyja pracownikom, ich rozwojowi. Służy firmom, gdyż przyciąga talenty, wpływa na zaangażowanie i chęć pozostania w firmie na dłużej – komentuje Marcos Segador Arrebola, dyrektor generalny Gi Group Holding w Polsce.

Celem certyfikacji jest weryfikacja jakości usług świadczonych przez agencje zatrudnienia, upowszechnianie dobrych praktyk agencji pracy, które dbają o wysokie standardy oraz poprawa wizerunku tej branży. Certyfikat jest przyznawany na dwa lata. 

Agencje zatrudnienia odgrywają niezwykle istotną rolę w gospodarce. Jako pracodawcy dążymy do tego, aby rynek pracy tymczasowej cechował się najwyższymi standardami – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. 

Przy wyborze agencji zatrudnienia brano pod uwagę kwestie dotyczące m.in. promowania umów o pracę, tworzenia przyjaznych warunków pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, zapewnianiu pracownikom możliwości rozwoju zawodowego. 

– Wspólnie z pracodawcami promujemy dobre praktyki, wskazujemy najlepsze agencje zatrudnienia, które stosują wysokie standardy przy zatrudnianiu pracowników. Przyznając certyfikaty najlepszym chcemy podpowiadać, zwłaszcza pracownikom, kto najlepiej dba o warunki pracy  – mówi Barbara Popielarz, wiceprzewodnicząca OPZZ. 

Certyfikacji dokonał zespół złożony z przedstawicieli Konfederacji Lewiatan i OPZZ w składzie: prof. Jacek Męcina, dr Grzegorz Baczewski, Barbara Popielarz – przewodnicząca Kapituły, Mirosław Grzybek, mec. Robert Lisicki, Norbert Kusiak. 

Więcej na temat tegorocznej edycji: https://www.certyfikacjaagencji.pl/

 

Gi Group Poland S.A.

Gi Group Poland S.A. jest agencją pracy i doradztwa personalnego. W Polsce buduje rynek usług HR i wspiera klientów w zarządzaniu zasobami ludzkimi od 2007 roku. Świadczy usługi w zakresie rekrutacji, stałego i czasowego zatrudnienia pracowników niższego szczebla oraz outsourcingu. Jest częścią Gi Group Holding, międzynarodowej agencji pracy należącej do czołówki światowych liderów branży rozwiązań rekrutacyjnych, która w Polsce zapewnia usługi w ramach marek: Gi Group, Grafton Recruitment (rekrutacja specjalistów oraz na stanowiska kierownicze), Wyser (rekrutacja managerów wyższego i średniego szczebla) oraz Thomas International (narzędzia psychometryczne wspierające rekrutację i rozwój). Więcej: www.gigroup.com 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Dorota Zawadzka

Communications Manager, rzecznik prasowy Gi Group Holding w Polsce

E: dorota.zawadzka@gigroup.com M: +48 692 186 083

Share this news

Dowiedz się więcej