Od mediolańskiego start-upu do lidera branży: Gi Group Holding obchodzi 25. lecie i zapowiada roczne inwestycje 100 mln euro w najbliższych dwóch latach

Gi Group Holding, jedna z wiodących globalnych firm świadczących usługi w obszarze HR, obchodzi 25. lecie działalności. Zatrudniająca obecnie ponad 8000 pracowników w 34 krajach Grupa od 16 lat działa w Polsce, która jest jednym z kluczowych rynków w planach rozwoju firmy. Z okazji ćwierćwiecza założyciel Gi Group Holding ogłasza 100 mln euro rocznego planu inwestycji w akwizycje w ciągu najbliższych dwóch lat. Celem firmy jest osiągnięcie 6 miliardow euro przychodu do 2024 roku.

Początki Gi Group Holding sięgają 1998 roku, kiedy Stefano Colli-Lanzi, do dziś stojący na czele Grupy, stworzył pierwszą włoską agencję pośrednictwa pracy. Przez lata firma rozwijała swoje usługi i skalę działalności, tworząc globalny ekosystem usług HR. Obecnie jest jedną z wiodących międzynarodowych firm świadczących usługi w obszarze HR, zatrudniającą ponad 8000 pracowników (o 1 500 więcej niż w 2022 roku) i działającą w 34 krajach, w tym w Polsce. Jesienią ub. roku Gi Group Holding ogłosiła 50. transakcję przejęcia – firmy The Bridge, zajmującej się doradztwem w zakresie technologii HR. 

Strategia rozwoju Grupy od początku zakładała rozwój usług (głównym motorem wzrostu pozostaje rekrutacja i zatrudnienie w obszarze pracy tymczasowej i stałej) oraz inwestycje strategiczne, fuzje i przejęcia. Takie podejście umożliwiło firmie międzynarodowy wzrost nawet w najbardziej burzliwych okresach tego ćwierćwiecza, jak pandemia i wojna w Ukrainie. Jego efektem jest wzrost obrotów Grupy z 1 581 mln euro w 2015 r. do ponad 3,6 mld euro w 2022 r.[1]

Obecnie przychody z międzynarodowej działalności stanowią około 53% przychodów Grupy (47% z działalności we Włoszech ).

W nadchodzących latach Grupa będzie kontynuować obecny kierunek rozwoju, zwiększając przychody z działalności międzynarodowej z 53% do 70%. Będziemy w coraz większym stopniu koncentrować się na specjalizacji naszych usług, dywersyfikacji rozwiązań i stopniowej poprawie marż. Dlatego zaplanowaliśmy roczne inwestycje w akwizycje w wysokości 100 milionów euro przez następne 2 lata. Na horyzoncie mamy jasny cel: 6 miliardów euro przychodu do 2024 roku – komentuje Stefano Colli-Lanzi, CEO Gi Group Holding.

Od 25 lat celem Gi Group Holding jest rozwój rynku pracy, budowanie przyjaznego środowiska pracy i zmienianie życia ludzi na lepsze.

Praca ma moc tworzenia bezcennej wartości osobistej i społecznej. Zrównoważona praca oznacza zapewnienie takich warunków, które wspierają ludzi w znalezieniu i utrzymaniu zatrudnienia przez całe aktywne życie, bez uszczerbku dla wejścia przyszłych pokoleń na rynek pracy lub pozostania na nim – mówi Stefano Colli-Lanzi.

Opierając się na swoim doświadczeniu jako ojca oraz wykładowcy uniwersyteckiego i pozostając w stałym dialogu z młodymi ludźmi, Stefano Colli-Lanzi wskazuje czynniki, które są dla nich istotne, i które pozostają głównym wyzwaniem dla rynku pracy. To skupienie się na praktyce a nie teorii, danie młodemu pokoleniu możliwości pozytywnego społecznego wpływu, zapewnienie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Główną obawą Colli-Lanziego jest wojna w Ukrainie, w tym jej skutki ekonomiczne. Mimo to jest pozytywnie nastawiony do ożywienia gospodarczego. Na rynku pracy niepokoi go niedopasowanie umiejętności kandydatów do potrzeb pracodawców, co jest zauważalne we wszystkich krajach, w których działa Grupa. Kluczem do przezwyciężenia niedoboru kandydatów będą szkolenia, przekwalifikowywanie się oraz międzynarodowa mobilność.

Gi Group Holding w Polsce

Działa od 2007 roku, zapewniając kompleksowe usługi doradztwa w obszarze HR oraz rekrutacji pracowników wszystkich szczebli. Świadczy usługi w ramach czterech marek: Gi Group w zakresie rekrutacji, zatrudnieienia stałego i czasowego pracowników niższego szczebla oraz outsourcingu, Grafton Recruitment – w obszarze rekrutacji specjalistów oraz na stanowiska kierownicze oraz Wyser, który rekrutuje managerów wyższego i średniego szczebla. Poprzez Grafton Recruitment jest wyłącznym dystrybutorem Thomas International, zapewniającym narzędzia psychometryczne wspierające rekrutację i rozwój.

Gi Group Holding

Stworzony w 1998 roku w Mediolanie, jest jednym z wiodących na świecie dostawców usług, które przyczyniają się do rozwoju rynku pracy. Globalny ekosystem rekrutacji i zatrudnienia obejmuje osiem uzupełniających się marek: Gi Group Holding, Gi Group, Grafton, Wyser, Gi BPO, Tack/TMI, INTOO, Jobtome. Umożliwiają one Grupie zapewnianie kompleksowych usług oraz skutecznych rozwiązań w obszarze rekrutacji i zatrudnienia. Gi Group Holding promuje zrównoważone i przyjazne środowisko pracy dla kandydatów, pracowników i firm, odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynkowe. Zatrudnia na całym świecie ponad 8 tys. pracowników, działa w 34 krajach w Europie, regionie APAC, Ameryce Północnej i Południowej. Gi Group Holding świadczy usługi ponad 20 tys. klientom, jej przychody wynoszą 3,2 mld euro (dane za 2021 r.), co daje Grupie 8. miejsce w rankingu największych firm z branży HR w Europie i 16. pozycję na świecie (wg danych Staffing Industry Analysts). www.gigroupholding.com

[1] Wstępne wyniki, czekają na zatwierdzenie przez audytorów

KONTAKT DLA MEDIÓW

Dorota Zawadzka

Communications Manager, rzecznik prasowy Gi Group Holding w Polsce

E: dorota.zawadzka@gigroup.com M: +48 692 186 083

Share this news

Dowiedz się więcej